GLIKOGENAS.

-Andriau, vėl tema visiškai ne iš emocinio valgymo srities. Duok stebūklingą piliulę. Skaitome apie tai kaip veikia žmogaus organizmas tačiau rezultato tai nėra.

Jeigu įdėmiai skaitote ir pradedate suprasti procesus rezultatas tikrai yra. Nežinodamas kaip veikia organizmo procesai, savo rezultato pasiekęs nebūčiau. Ir tai ne 5 minučių procesas. Procesų supratimas – vienas iš kertinių emocinio persivalgymo problemų sprendimų. Stengiuosi apie juos kalbėti minimaliai giliai. Tik tiek kiek reikia bendram supratimui. Taigi:

Glikogenas, gliukozė, gliukogonas…Besimaišantys terminai. Pabandysime trumpai pakalbėti kas tai yra.

Taigi glikogenas paprastai tariant yra gliukozės talpykla – konteineris. Tai insulino pagalba į grandines susijungusios gliukozės molekulės užpildančios glikogeno atsargas. Perteklinė gliukozė verčiama ir sandėliuojama riebaliniame audinyje. Glikogeno atsargų vidutiniškai turime apie 1500kcal (priklauso nuo žmogaus). Tai yra apytikslė dienos išgyvenimo norma. Taigi, tik išnaudojęs glikogeno atsargas organizmas kreipsis energijos į riebalinį sluoksnį.

Mūsų raumeninis audinys laiko 75 procentus glikogeno atsargų, kiti 25 procentai glikogeno atsargų yra kepenyse.

Jau minėjau anksčiau, kad visiškai neturint glikogeno, cukrų mūsų organizmas moka pasigaminti, todėl cukraus kiekis kraujyje niekada nenukrenta iki 0.

Image by Valdas Miskinis from Pixabay