Kartą prabudau nuo širdies ritmo sutrikimo. Širdis kalė kaip treniruotėje ir kadangi su treneriu visada stebim širdies darbą, galiu pasakyti, kad tai buvo kokie 150-160 dūžių per minutę. Pakilo spaudimas, kuris į vaistus nesureagavo visai. Žodžiu iki ryto pravaikščiojau kaip zombis su labai po truputį rimstančiu 190/110 spaudimu.
Pirma mintis – širdis. Sportuoju funkcines, iš blokų sudarytas, treniruotes ir treniruotėse savęs negailiu. Gal tai treniruotės? O gal tai KETO? Niekas prieš tai nesikeitė, tik mityba. Turėjau atmesti abu arba patvirtinti kažkurį vieną. Taip, esu dirbantis du darbus žmogus, sportuojantis, turintis statybinių ir internetinių projektų, tai vienoje vietoje neužsisėdžiu. Bet taip buvo visą gyvenimą, todėl šį faktorių atmečiau.
Pradedu aiškintis. Kardiologas, matavimai, dviratis su apkrova, ultragarsas. Kardiologas konstatuoja – širdis vadovėlinė. Nėra prie ko prisikabinti.
Ok, lieka KETO. Skaitau daug, ieškau informacijos ir štai ką randu:
KETO gali sukelti depresiją. Ok. Skaitom. Yra tokia amino rūgštis – triptofanas. Triptofanas konvertuojasi į niaciną, kuris padeda gaminti seratoniną. Be triptofano neturim seratonino – neurotransmitoriaus, kuris leidžia gerai jaustis. Triptofanui, kad patektų į smegenis ir padarytų savo darbą, reikalingas insulinas. O kadangi pas mus jo lygis žemas, įmanoma vieniems didesnis, kitiems mažesnis depresijos lygis. Jis gali pasireikšti įvairiai: nuo apatijos iki širdies ritmo sutrikimų ir t.t.
Kaip su tuo kovoti?
Keto mokslininkai rekomenduoja 15-20 gr. angliavandenių pasilikti vakarui. To pakaks triptofanui suveikti tinkamai.
„The Journal of Neuroscience“ tyrimai parodė, kad kaprilo ir dekano riebiosios rūgštys pakelia triptofano lygius smegenyse. Šių rūgščių yra MCT aliejuje. Jeigu jaučiate depresijos simptomus 3-4 dienas vartokite po 10 gr. MCT aliejaus.
Jau ilgą laiką situacija nebesikartoja, gal ši informacija bus naudinga ir jums.
Image by Josh Clifford from Pixabay