Grikiai, perlinės kruopos, pupelės, saldi bulvė, raudonos daržovės, morkos ir tai dar ne visi angliavandeniai kuriuos valgysiu šiuos du mėnesius. Negaliu pasakyti, kad esu jų pasiilgęs, tiesiog mintys visada dėliojasi apie gyvenimo būdo miksą ir naujus iššūkius ir mini stresą kūnui. Tikrai esu KETO fanas, tačiau visada sakau, kad KETO yra ne tam, kad gyventumėm taip visą laiką o tam, kad suprastumėm, kaip organizmas į maistą gali reaguoti kitaip, kas tai yra nenoras valgyti, kas tai yra psichologinės baimės „mirsiu be maisto“ atsikratymas ir daug kitų privalumų kurie tiesiogiai įtakoja emocinio valgymo problemą.
Na bet šiandienos tema mažą angliavandenių kiekį (LOW CARB) turinti dieta.
Pliusai:
- Tinka bendram svorio mažinimui.
- Ilgalaikė.
- Daug lengvesnė adaptacijos fazė nei KETO dietos.
- Mažiau apribota maisto produktų pasirinkimu.
Paskutinis punktas manau patinka daugeliui mane skaitančių, tačiau nepradėjusių KETO gyvenimo būdo. Taaaaaip, galite valgyti daug daugiau maisto rūšių. Tačiau ką pasakysiu toliau reikia gerai įsidėmėti.
- Perėję prie mažo angliavandenių kiekio dietos renkamės tik lėtus angliavandenius. Tokie angliavandeniai turi žemą glikeminį indeksą. Apie jį rašiau čia: https://www.emocinis.lt/glikeminis-indeksas/
- Tik iki 20 procentų paros suvalgomo maisto kalorijų turi būti gaunamos iš angliavandenių.
- Baltymo valgom apie 30 procentų paros kalorijų sportuojantiems ir mažiau nesportuojantiems.
- Visos likusios kalorijos turi būti iš gerų riebalų šaltinių. Avokadai, aliejai, alyvuogės, sūriai, riešutai ir t.t.
- Nemaišom riebalų su anliavandeniais, juos valgom atskirai. Patikslinsiu, jeigu valgome grikius, tai valgome juos su liesa mėsa ir salotomis. Nededame sūrio, nesirenkame riebios mėsos ir tikrai neskrudinam jos ant aliejaus. Valgydami kiaušinienę, valgome daržoves, tačiau vengiame duonos, pupelių, saldžios bulvės.
- Renkamės natūralesnį, kuo mažiau perdirbtą maistą.
Na ir pabaigai pasakysiu savo proporcijas. Mano paros norma, kadangi sportuoju ir noriu mažinti riebalinį sluoksnį yra ~2600kcal. Taigi 120 gr. angliavandenių bus tarp 15-20 procentų kcal kurias gausiu paros metu. 200 gr. baltymo užtikrinti audinių atsinaujinimo procesus sudarys 30 procentų kcal normos, likusią energiją 50 procentų arba 150 gr. gausiu iš riebalų. Taigi proporcijos:
- Iki 20 % angliavandeniai
- 30 % baltymai
- 50 % riebalai
Šaltiniai: