ALKIO HORMONAS – GRELINAS.

Jau pasakojau, kad už alkį atsakingi keli organizmo parametrai. Pvz.: cukraus kiekio kraujyje kritimas veikiant hormonui insulinui. Cholecistokininas reguliuoja virškinamojo trakto praeinamumą ir žarnyne nesant maisto siunčia signalą smegenims apie alkį. Leptinas, kuris alertuoja apie alkį, kai neturim pakankamo riebalinio sluoksnio. Na, ir vienas iš šių parametrų yra alkio hormonas grelinas.

Greliną išskiria skrandžio ląstelės ir kuo daugiau jo patenka į kraują, tuo stipresnį signalą apie alkį gauną mūsų smegenys. Taip jau sutvarkyta, kad pradėjus kažkokią naują dietą mūsų alkio lygis pakyla dėl kalorijų ribojimo. „The European journal of clinical nutrition“ tyrė 39 turinčius nutukimą žmones ir pastebėjo, kad 8 savaites gyvendami su KETO mityba, žmonės neturėjo padidėjusio grelino lygio kraujyje. Vadinasi ketogeninė mityba, dėl ketonų kūnų ir ilgųjų grandinių riebiųjų rūgščių stabdo grelino išsiskyrimą, o kartu ir alkio jausmą. Po 8 savaičių ta pati grupė žmonių grįžo prie angliavandeninės dietos ir BUUUM!, grelino lygis vėl grįžo į pradinę aukštą būseną, o žmonėms grįžo alkio jausmas.

Tokie jau senai atrasti tyrimai ir mane patį paskatino pabandyti KETO gyvenimo būdą. Alkio nebuvimas yra patvirtintas. Jausmas keistas, bet tai tikra tiesa.

Image by Franck Barske from Pixabay