Gal pradėkime nuo alkoholio bet kokioje būsenoje. Ar tai būtų KETO gyvenimo būdas ar įprasta kasdienė dieta alkoholio patartina vengti. -Andriau, kalbi kaip sena plokštelė. Vengti, negalima, blogai. Juk norisi…
Iš tikro visi nori būti emociškai stabilūs, sveiki ir su gražiais kūnais, turėti laimingą šeimą, daug pinigų, padėtį visuomenėje, tačiau kodėl to nesiekiam taip kaip artėjant penktadieniui planuojam išgertuves ir nėra pasaulyje jėgos kuri jus sulaikytų? Iš karto pasitaisysiu, ne visi. Dauguma. Kiti išgeria „saikingai“ – išnešti nereikia. Išeina patys, tiesa organizmui žala vis tiek padaryta.
Taigi, etilo alkoholis arba etanolis. Šios medžiagos turintys gėrimai vadinami alkoholiniais gėrimais. Veikia kaip nuodai, toksinis skystis kepenims. Patekus į skrandį dalis į kraują absorbuojama skrandyje, dalis patenka į žarnyną ir per jį į kraują ir į kepenis. Ten ADH enzimai užsiima alkoholio oksidavimu. Alkoholis virsta acetaldehidu, kuris yra toksiškas. Jeigu alkoholio yra daugiau, negu kepenys sugeba išvalyti toksinai pradeda cirkuliuoti po visą mūsų organizmą. Kai alkoholis patenka į plaučius, aplinkiniai, iškvepiant pradeda nuo mūsų jausti alkoholio kvapą. Patekęs į smegenis lėtina nervų ląsteles, todėl turime koordinacijos ir judėjimo sutrikimų. Lėčiau mąstome, situacijos vertinimas ne visada tampa adekvatus. Poveikis yra net odai, nes kai kurie žmonės pradeda prakaituoti, nuo jų eina specifinis alkoholio kvapas. Inkstuose dėl poveikio anti-diuretiniam hormonui šlapinamės dažniau, nebeužlaikome skysčių. Taip žmogus prarasdamas skysčius praranda elektrolitus ir vitaminus (ypatingai B grupės). Perdozavus žmogų gali ištikti koma ar net mirtis.
Daugkartinis alkoholio vartojimas žudo smegenų ir kepenų ląsteles, kepenys riebėja, atsiranda uždegiminiai procesai. Ilgai nevaldant uždegimų atsiranda kepenų fibrozė, vėliau cirozė. Ir kas ypatingai svarbu kepenys nebedalyvauja metabolizmo procesuose. Jos deda visas pastangas išvalyti organizmą nuo nuodų. Todėl jeigu metate svorį jis nustos kristi.
Labai idomu kaip alkoholis veikia emocijas. Jau minėjau, kad situacijos vertinimas tampa neadekvatus. Dažnu atveju žmogus gailisi to, ką iškrėtė neblaivus. Tai gali būti nuo savigraužos dėl „atsirišusio“ apetito iki neduok dieve agresijos priepuolių pridarytos žalos aplinkiniams. Dažnas alkoholio vartojimas veda prie depresijos, atsiribojimo, baimių.
Taigi ar galima gerti?
Image by Pexels from Pixabay