Avižos prisipažinsiu nėra mano pats mėgstamiausias maistas, kadangi turi ir keletą neigiamų savybių, tačiau jos tikrai yra mano low carb racione ir visada liks.
Šiandien papasakosiu, kodėl mano supratimu avižos tinka LOW CARB strategijai ir taip, aš jas kartais, nušaukit mane „strict“ keto valgytojai, bet valgau 😊 ir pasiekiu visai neblogų rezultatų.
- Žurnalas „Nutrients“ pabrėžia, kad avižos turi daug vandenį pritraukiančių skaidulų, o tai lengvina virškinimą ir peristaltiką.
- „Asia pacific Journal of clinical nutrition“ 2016 m. darytas tyrimas patvirtino faktą, kad avižos iš skrandžio pasišalina lėčiau negu kiti javai, taip ilgiau išlaikydamos pilnumo jausmą.
- Teisingai paruoštos, kuo natūralesnės, nekapotos avižos, pagal tarptautinę Sidnėjaus universiteto glikeminio indekso duomenų bazę, turi ~50 GI, kas yra žemesnis negu vidutinis glikeminis indeksas. Pasikartosiu, kad glikeminis indeksas reiškia, kaip greitai turėsime pašokusį cukraus kiekį kraujyje.
- Pasak „Nutritional Journal“ atlikto tyrimo, avižos sumažina apetitą 4 kartus labiau, negu kiti javų produktai.
- Pasak healthline.com avižos, lyginant su kitų angliavandenių suvartojimu, turi žymų atsaką gliukozės reguliavime ir sumažina insulino preparatų vartojimą. Jos turi daug skaidulų ir padeda reguliuoti virškinimą.
- Na ir tas pats „Nutritional Journal“ 2018 m. atliko dar vieną tyrimą, kuriame tiriamieji sumažino riebalinį sluoksnį nemažindami savo kasdien vartojamų kalorijų, tiesiog į mitybą įjungdami daugiau baltymo ir skaidulų.
Bet. Kur yra labai daug gero. Kažkas turi būti ir blogo.
- Fitino rūgštis, esanti avižose, jungiasi su geležimi ir cinku, todėl mūsų kūnui tampa sunku jas pasisavint. Tai aktualu daugeliui šių dienų žmonių, kurie turi problemų su geležies kiekiu.
- Ne visi žmonės toleruoja avižas, todėl ne išimtis, kad gali sutrikti skrandžio veikla, pūsti pilvą. Kartais taip atsitinka todėl, kad netoleruojami prolaminai (baltymai iš avižų) arba tai gali būti tiesiog lėtinės dispepsijos simptomas (dispepsija – maudimas viršutinėje pilvo dalyje, turintis nemalonų pilnumo jausmą, rėmens graužimą, pilvo pūtimą ir pykinimą).
- Daug ir dažnai valgant avižas ta pati fitino rūgštis stabdo kalcio pasisavinimą, tačiau yra nuomonių, kad ir ištraukia patį kalcį iš mūsų kaulinio audinio. Todėl avižom piknaudžiauti nevertėtų.
Tiek apie avižas. Manau kiekvienas turėtumėm žinoti, kaip mūsų organizmą veikia avižinė košė ir valgyti ją arba ne priklauso tik nuo mūsų pačių pojūčių ir sveikatos, na, o informacija niekada nepamaišys.
Image by Markus Spiske from Pixabay
Šaltiniai: