HIPOGLIKEMIJA.

Hipoglikemija tai būsena, kada cukraus kiekis kraujyje per žemas. Jūs jaučiatės apsvaigęs (ypatingai greitai atsistojus), ieškote greitų užkandžių, irzlus, ištroškęs.

Kas iššaukia hipoglikemija? Atmeskim antinksčių problemas, tačiau tai viena iš priežasčių, ir susikoncentruokim ties cukrumi. Kai vartojame daug cukraus, mūsų kasa išskiria insuliną jam numušti, tačiau mes nenustojam valgyti ir duodam organizmui cukraus vėl, ir vėl, ir vėl. Kasa reaguoja inertiškai ir skiria insulino vis daugiau ir daugiau. Galų gale nustojame valgyti, cukrus į organizmą nebepatenka, tačiau kasa insuliną vis skiria. Organizmui atrodo, kad cukraus vis dar daug ir jį reikia numušti. Taip iššaukiamas efektas, kai cukrus numušamas per daug ir organizmas stengiasi jį išlaikyti labai žemą.

Gydymo būdai.

Labai gilioje hipoglikemijos stadijoje pacientams leidžiamos gliukagono injekcijos. Gydytojai visada rekomenduoja šalia turėti kažką, kas pakels cukraus kiekį kraujyje – gliukozės tabletės, karamelė, sultys. Artimieji turi būti apie tai informuoti ir mokėti suleisti injekcijas arba jeigu pacientas gali valgyti duoti minėtų produktų, cukraus kiekiui kraujyje pakelti. Iš tikrųjų situacijos tai nepakeis. Pacientas turėtų keisti mitybos įpročius: valgyti žemo glikeminio indekso maistą, lėtuosius angliavandenius, kurie skaidomi labai ilgai ir į kraują tolygiai išskiria nedidelius kiekius cukraus. Ir nepamiršti baltymų. Kasa reaguodama į baltymą, skiria hormoną gliukogoną  antigonistą, priešingai veikiantį insulinui, kuris reguliuoja cukraus išsiskyrimą į kraują iš rezervų. Taip cukraus kiekis kraujyje nešokinės, jausitės gerai, dings užkandžiavimo įpročiai, o svarbiausia lengviau valdysim persivalymus.

Image by kalhh from Pixabay