KALORIJOS IR PROTARPINIS BADAVIMAS.

Kiekvienas esame pagalvoję, kaip šaunu būtų tiesiog kimšti tiek maisto, kiek norime ir išlikti visada liekniems ir geros savijautos. Aš sėdėčiau ant jūros kranto ir valgyčiau ledus. Daug ledų. Nesidalinčiau su niekuo. Viskas būtų suvalgyta iki paskutinės kruopelytės… Tik ne dabartinio manęs.

Radus protarpinį badavimą pirmoji mintis buvo „va dabar tai pavalgysiu“. Pasiimu 16/8 šabloną, darau du valgymus per dieną, kišu į save viską, ką matau parduotuvėje, džiaugiuosi surasta nauja schema. Esu lieknas. Na, bent jau dabartinio svorio. Nustoju skaitinėti, domėtis. Išsilaisvinu nuo maisto ir dietų. Skambėjo stebuklingai, ar ne?

Deja tai nebuvo taip paprasta. Kalorijos turi reikšmę ir valgyti visko, kas papuola neišėjo. Tačiau svoris nebeaugo taip sparčiai. Vėliau jis normalizavosi, o aš rytiniame valgyme pasimėgaudavau ir šokoladu, ir bandele. Bet po pirmojo valgymo praėjus keletui valandų, prasidėdavo tikras pragaras: alkis, milžiniškos valios pastangos išsilaikyti iki vakaro, supratimas, kad kažkas veikia ne taip. Kasiau giliau. Vėl tyrimai, mokslininkai, video…

Emocinio valgymo situacijose, kai reikia tiesiog išsivaduoti nuo pastovaus maisto vartojimo, protarpinis badavimas veikia puikiai, net ir su kalorijų proficitu.

Emocinio valgymo situacijose, kai norime ne tik išsivaduoti nuo pastovaus maisto vartojimo, bet ir numesti perteklinius kilogramus, kalorijos turi ypatingą reikšmę. Galima valgyti pakankamai didelius maisto kiekius ir viršyti leistinas kcal normas, jaustis sotiems (kas labai svarbu atsikratant emocinio valgymo įpročių), tačiau yra vienas bet. Kalorijos nėra vienodos. Kalorija iš cukraus nėra lygi kalorijai iš daržovės. Kalorija iš bandelės tikrai nebus lygi kalorijai iš riebios žuvies. Todėl labai svarbu suprasti glikeminius indeksus, maistines vertes ir turėti maisto strategiją, kurios laikomės. Rytoj pakalbėsim apie kalorijas plačiau. Ar tikrai, atsižvelgdami į dienos kalorijų ribas ir valgydami greito maisto restorane tokį patį kcal kiekį, kaip švaraus naminio maisto, nepriaugtumėm svorio ir jaustumėmės vienodai sočiai.

Image by Tumisu from Pixabay