(Autorius: Agnė)
Ir vis tiktai kodėl, daugelis mūsų tikslų lieka neįgyvendinti??? Nagrinėkime priežastis toliau:
Smegenys gauna ir fiksuoja mūsų siunčiamas žinutes:
- noriu būti sveikesnis;
- nuo šiandien einu sportuoti;
- reikia pagaliau pradėti tą mitybos planą ir t.t.
Tokiomis žinutėmis fiksuojame ketinimą pasiekti tikslą. Yra du tipai ketinimų:
- Tikslo ketinimai
- Įgyvendinimo ketinimai.
Tikslo ketinimai yra platūs ketinimai: aš noriu būti sveikesnis, numesti svorio, valgyti sveikiau… Įgyvendinimo ketinimai yra konkretūs: noriu eiti sportuoti 8 val. antradieniais kiekvieną savaitę. Tai labai konkretu. Smegenys neturi vietos interpretavimui, lankstumui. Jos žino, kad tai, ką norite padaryti yra konkretus dalykas.
Tyrimai rodo, kad dietai ir valgymui įgyvendinimo ketinimai yra gerokai efektyvesni. Jeigu galite savo plačius tikslo ketinimus konvertuoti į konkrečius įgyvendinimo ketinimus ir įdėti juos į laiko skalę, sėkmę pasieksite efektyviau ir greičiau.
Taip pat labai svarbus emocinio suinteresuotumo faktorius. Ketinimas turi turėti gilų troškimą, turi būti suprastas praradimo pojūtis, rizika, nauda. Visa tai susideda į vieną vietą ir prilygsta ketinimo stiprumui. Jeigu jūs iš tikrųjų esate susisieję su savo tikslu, smegenys tikslą įgyvendins geriau negu tik kaip duotą instrukciją. Taigi, ketinimas nėra tiesiog teiginys, jis turi turėti emocijas.
Neužtenka tik turėti tikslo, reikia jį valdyti. Tikslas turi savo gyvenimą ir nebūtinai elgsis taip, kaip reikia jums. Tas tikslas, kuris „kalba“ garsiausiai turės prioritetą. Tai, kokį prioritetą smegenys suteikia tikslui priklauso nuo lydinčių emocijų.
Taigi apibendrinant:
- Išskaidykite tikslo ir įgyvendinimo ketinimus, juos specifikuokite, sudėkite į laiko skalę.
- Kai kalbate apie ketinimą, tai darykite su emocija, kuri yra autentiška.
- Valdykite savo tikslus vietoje to, kad juos tik išsakytumėte.