Noriu pradėti iš kitos pusės. Pradedant kalbėti apie Keto gyvenimo būdą vyksta atmetimo reakcija: – O ne, tai vėl nauja dieta, vėl mitybos planas, kurio reikės laikytis, negalėsiu valgyti produktų kuriuos mėgstu, neišgyvensiu nes labai mėgstu saldžiai. Todėl skubu nuraminti. Gyvenant KETO ritmu galima mėgautis beveik visais patiekalais. Taip, galima pasigaminti bet kokį patiekalą, tačiau jis bus sveikas, nepadarys žalos mūsų hormoninei sistemai ir pažadu bus tikrai skanus. Jeigu noriu kepuosi picą, jeigu noriu duonos – valgau KETO duoną, kuri tarp kitko yra labai gardi. Jeigu noriu ledų ir desertų – prašom. Jų yra galybė. Galima pasigaminti ir svečius nustebinti gimtadieniniu „Tiramisu“ tortu bei suvalgyti jo kelis gabaliukus nebijant kad tai bus neteisinga ir neturint vėlesnės savigraužos. Mėgstat saldainius – prašom. Pudingo? Aš labai mėgstu kokosinį pudingą su chia sėklom ir su avietėm. Skamba skaniai? Taip kaip ir yra iš tikrųjų.
Antra gera naujiena, mums nereikia mąstyti apie maistą. Norim valgom, nenorim nevalgom. Kokia nesąmonė, kai dietologas jums liepia nevalgyti, o Jūsų ląstelės badauja. Kodėl reikia kankintis ir laukti tos minutės kada bus galima pavalgyti? Kodėl negalima valgyti iki soties? Iki pilnos soties.
Trečia gera naujiena, kad mūsų organizmas nuo pat egzistavimo pradžios žino savo tikslų svorį. Taigi prie pirmos ir antrosios naujienos pridėkite trečią. Valgant KETO po truputį sveikstame. Sveiksta mūsų hormoninė sistema, emocinis fonas, susitvarko kraujospūdis, cukraus kiekis kraujyje, dingsta uždegiminės reakcijos, nebegenda dantys, stiprėja kaulai, sąnariai. Ir be abejo susinormalizuoja kūno svoris.
Pabaigai pacituosiu vieno mokslų daktaro žodžius: Nemeskime svorio, tam kad būtumėm sveiki. Tapkime sveiki, kad numestumėme svorį.
Image by TeroVesalainen from Pixabay