KETO bendruomenėje tai labai dažnai girdimas klausimas. – Ar aš galiu pasirinkti KETO, neturėdamas tulžies pūslės? Kaip valgyti? Ar dideli riebalų kiekiai nepadarys mano organizmui žalos?
Panagrinėkime šią situaciją:
Tulžies pūslės funkcija yra užlaikyti ir koncentruoti iš kepenų nutekėjusią tulžį. Tulžis, savo ruožtu, tirpdo ir virškinamajame trakte padeda metabolizuoti riebalus. Jeigu neturime tulžies pūslės, kepenų gaminama tulžis tiesiai, kaip vamzdžiu paklius į plonąją žarną. Tai nebūtinai įvyks reikiamu laiku ir tulžis nebus tokia koncentruota. Tulžis pūslėje koncentruojasi iki 20 kartų, o valgant maistą skrandis išsipučia, spaudžia tulžies pūslę ir taip tulžis nubėga reikiamu metu. Dabar turime situaciją, kurios pasėkoje greičiausiai nepataikome su maisto vartojimo ir kepenų išskiriamos tulžies nubėgimu. Tuo pačiu, tulžis veikia kartu su kasos lipazės enzimais. Enzimų darbas virškinimo traktu einančius riebalus skaidyti dar smulkiau.
Rezultate turime nepilnai išskaidomus riebalus, galime turėti tirpių riebaluose vitaminų A, D, E, K2 nepakankamumą. Džius oda, slinks plaukai, prasčiau matysime.
Tačiau, net ir vertinant visą tai, KETO su šiomis problemomis įmanomas. Pastebėjus vitaminų nepakankamumo simptomus, reikėtų pasitarti su vaistininku ir įsigyti papildų, skatinančių tulžies nutekėjimą. Juos vartoti ne su kiekvienu, tačiau su vienu iš valgymų. Pvz.: ciberžolėje esantis kurkuminas gerina tulžies išsiskyrimą. Kartu būtina taikyti protarpinį badavimą, mažinti porcijas.
Nesu medikas, tačiau visos mano žinios yra iš oficialių tyrimų ar iš medicininį išsilavinimą turinčių specialistų mokymo medžiagos. Likite prisijungę, pasidalinkite, spauskite patinka ir iki kito karto.
Image by Steve Buissinne from Pixabay