Prisimenu pokalbį su tėvu. Negaliu įvardinti konkretaus objekto, tačiau pokalbio tema buvo sprendimo priėmimas. Ką duos sprendimas, jeigu jį pasirinksiu ir ką prarasiu pasielgdamas kitaip? Trumpai tariant: – Imi, sūnau, baltą popieriaus lapą, dalini jį per pusę, vienoje dalyje rašai pliusus, kitoje minusus. Tada juos sveri, vertini ir priimi sprendimą. Su KETO taip padaryti neišėjo, nes minusus galėjau sudėti tik pabandęs tokį gyvenimo būdą. Antra vertus, kaip vertinti „minusą“, jeigu tinkamai elgiantis jis nepasireiškia? Arba žinant sprendimą, to „minuso“ svoris ženkliai sumažėja arba jis net virsta pliusu. Pabandysiu aprašyti visus trumpalaikius ir ilgalaikius minusus. Taip turėsite aiškesnį vaizdą iš mano patirties.
- Pirmiausia reikia paminėti „KETO gripą“. Atsikračius angliavandenių, jis atsiranda po kelių dienų. Turiu jį paminėti, kadangi daugelis žmonių meta KETO tiesiog dar „neperjungę“ savo organizmo. Svaigsta galva, kankina nuovargis, energijos nebuvimas. Taip, jeigu skaitote mano straipsnius žinote, kad insulino lygiui sumažėjus iš organizmo pasišalina vanduo. Su juo ir elektrolitai. Reikia jų vartoti papildomai. „KETO gripas“ pagrinde yra elektrolitų „ištekėjimo“ pasekmė.
- Antras „minusas“ yra svorio priaugimas. Tai pasireiškia ne visiems, tačiau pirmą mėnesį (pagal tyrimus ir ilgiau) įmanomas svorio priaugimas. Taip yra dėl nepasibaigusio tranzito iš gliukozės į riebalų deginimą. Masė gyjančių uždegiminių procesų kūne, mitochondrijų prisitaikymo periodas, organizmo šokas, disbalansas tikrai padaro laikinų nemalonumų. Reikia išlaukti, nereikalingo svorio organizmas tikrai nelaikys.
- Trečia – vidurių užkietėjimas. Tam esu paskyręs visą straipsnį. Žarnyno mikroflora nesikeičia akimirksniu. Mikroelementai ir teisingas maistas tam padeda.
- Ketvirta – širdies permušimai, pastovus mieguistumas, nuovargis. Visa tai elektrolitų disbalanso pasekmės. Elektrolitų papildų tinkamas kiekis ir daug mikroelementų turintis maistas yra pirmoji pagalba.
- Penkta – pilvo pūtimas. Žmogus, toks kaip aš, mėgdamas saldžiai, padaugina su saldikliais, taip išprovokuodamas nepatogias situacijas. Mano mėgstamiausias saldiklis eritritolis deja turi tą pašalinį poveikį.
- Šešta – maisto produktų įvairovė ir gaminimas. – Andriau, mėsa, kiaušiniai, riešutai, daržovės, uogos ir aliejus. Viskas. Nesąmonė, po poros dienų man toks maistas atsibos. Taip, pripažinsiu, nemėgstantiems gamintis ši dieta „peilis“. Gali valgyti „raw“ KETO, tačiau kartais norisi ir kulinarinių šedevrų. O prie jų tenka pasidarbuoti virtuvėje. Tada ir maistas įvairesnis, ir nenuobodus. Mėsa, kiaušiniai, daržovės virsta apkepėlėmis, troškiniais, salotomis. Riešutai ir uogos – kepiniais ir desertais. Tiesiog kiekvienam tikslui reikia pastangų.
- Septinta – depresija, triptofanas, omega 6 ir omega 3 balansas. Apie depresiją jau rašiau ir tai dažnas reiškinys KETO gyvenimo būdą gyvenantiems žmonėms. Omega riebiųjų rūgščių disbalansas, kai dėl neteisingo omega 6 ir 3 santykio omega 6 „pramuša stogą“ ir kelia uždegimus. Taip pat gali prisidėti prie depresijos ir nuotaikos svyravimų.
- Aštunta – šeima. Čia ko gero sunkiausiai valdomas „minusas“. Mano žmona ir vaikai beveik nevalgo KETO maisto, tačiau tai nereiškia, kad negalime susiderinti. Viskas yra tik požiūrio reikalas. Jie valgo vištieną su daržovėmis ir makaronais. Aš vietoje makaronų papildomai užsipilu aliejaus ir pasiimu avokadą. Jie valgo vaisius – aš tuo tarpu pasiimu šaldytų aviečių ir gabaliuką juodo šokolado. Soti, su grietinėle, neangliavandeninė sriuba tinka visiems.
- Devinta – socialinis gyvenimas. Vakarėliai, verslo vakarienė ar tiesiog pietūs su kolegomis. Žmonės jus gali teisti už tai, kad jūs nevalgote kažkokio maisto, ar negyvenate kaip visi. Tačiau giliai viduje jie žino, kad jūs esate disciplinuotas, besilaikantis savo strategijos, gal šiek tiek užsispyręs ir tai atsispindės jūsų darbuose ar bendroje komandos veikloje. Todėl aš labiau norėčiau bendrauti su žmonėmis, kurie siekia savo tikslo ir nesivaiko svetimos nuomonės ar „ką žmonės pasakys“ strategijos. Reikia turėti savo tikslą ir jo siekti.
- Dešimta – alkoholis ir draugai. Pati „skaudžiausia“ tema 😊 Aš negaliu gerti alkoholio, manęs nekvies į vakarėlį, aš daugiau nebeleisiu laiko linksmai. Pagalvokite sekundei, ar savo brangų laiką norime švaistyti betiksliams pokalbiams ir alkoholio padarinių keliamoms problemoms. Aš nebeturiu daug draugų. Bet visi tie, kurie liko ir kurie atsiranda nauji yra nuoširdūs, galintys padėti, palaikantys ir į juos galiu kreiptis pagalbos. Jie nėra sugėrovai, kurių nebus kada tikrai reikės. Statykite savo sveikatą, burkite savo geresnę aplinką. Susitvarkiusi aplinka, naujos bendruomenės atneš naujų žmonių, kurie bus kitokie. Įdomesni, stipresni visom prasmėm. Taip užimsime kitokią padėtį. Padėtį, kuri turi perspektyvų.