KETO VIDURIŲ UŽKIETĖJIMAS.

Dažniausiai žmonės meta KETO todėl, kad patiria vidurių užkietėjimo problemą ir nuėjimas „į posėdį“ tampa kančia. Blogos mintys jau kamuoja kelios valandos prieš „reikalą“, o grįžus prie angliavandenių viskas stebuklingai susitvarko. Pirmosios mintys: – KETO man netinka. – Mano organizmas kitoks, mano kūnas nemoka su jais tvarkytis. Iš tikrųjų pabandykime viename straipsnyje apžvelgti visus faktorius, susijusius su šia problema.

Gali būti, kad trūksta kelių išvardintų elementų, gali būti, kad vieno. Todėl prieš metant šį gyvenimo būdą, reikėtų patikrinti ir išsiaiškinti priežastis, o tada daryti sprendimus. Ko gero pašalinus šiuos faktorius, KETO jums būtų toks pats atradimas kaip ir man. Taigi pradėkime:

  • Bakterinis žarnyno fonas, maistas su polifenoliu ir badavimas. Žinome, kad geras žarnyno bakterinis fonas labai svarbus. Žarnyne yra nuo 500 iki 1000 bakterijų rūšių, kurios vienaip ar kitaip veikia mūsų sveikatą. Tai ir melatonino gamyba, kas padės jums gerai miegoti. Dopaminas ir seratoninas. Tačiau dabar apie praeinamumą. Maistas su polifenoliu padės užauginti geras žarnyno bakterijas ir veiks antibakteriškai. Pradėjus KETO turime pakeisti bakterinį foną ir jis nepasikeičia akimirksniu. Puikus įrankis yra badavimas. Tyrimai rodo, kad badaujant nuo 16 valandų per parą, blogosios žarnyno bakterijos badauja ir pradeda mirti greičiau negu gerosios. Tai praktiškai greičiausias būdas pasikeisti žarnyno bakterinį foną. Vartojant polifenolio maistą: žalia arbata, juodas šokoladas (protingais kiekiais, tai nereiškia kad reikia pradėti valgyti šokoladą plytelėmis), uogos (avietės, gervuogės, šilauogės, mėlynės), artišokas, salieras, žalias svogūnas, raudonas sausas vynas (čia reikia būti labai atsargiems), juoda organinė kava. Internete galima rasti ir prisitaikyti daugiau įvairaus maisto.    
  • Probiotikai ir prebiotikai. Probiotikai papildo žarnyną gerosiomis bakterijomis. Prebiotikai yra maistas, trąšos mūsų žarnyno bakterijoms. Tyrimai rodo, kad vartojami kartu probiotikai ir prebiotikai turi daug didesnį efektą kovojant su šia problema. Pvz.: asparagai ir rauginti kopūstai tikrai papildys žarnyną gerosiomis bakterijomis ir jas pamaitins. Galima eiti paprastuoju būdu ir vartoti vaistinėje nusipirktus papildus, tačiau aš visada už natūralų maistą.
  • Dehidratacija. Negalvokit, kad vanduo vien tik suskystina masę ir tik tam jis reikalingas. Mūsų kepenys gamina tulžį. Tulžis (ji beje 75 proc. sudaryta iš vandens) reikalinga virškinti riebalams. Kai nėra vandens, tulžis darosi klampi ir blogai juda. Kai tulžis blogai juda, ji nepatenka į virškinamąjį traktą. Nesuvirškintas maistas juda blogai ir čia gauname dar vieną blogybę – medžiagų nepilną pasisavinimą. Trečias niuansas yra vanduo, sutraukiamas iš storosios žarnos. Jis sutraukiamas būtiniausioms žmogaus funkcijoms palaikyti, o iš žarnų ištrauktas vanduo = sunkesnis praeinamumas.
  • Druska. Prisimenant vandenį, prisiminkim ir druską. Ji padeda užlaikyti daugiau vandens, todėl nereikia jos bijoti. Patikėsite ar ne, tačiau cukrus organizme sukelia daug daugiau problemų negu druska.
  • Mikroelementai. Neuro, elektro, enzymų ir kitoms funkcijoms, tarp kurių ir tas pats virškinimas, mums reikalingi mikroelementai. Pvz: kalis. Jis padeda raumenims susitraukinėti, vadinasi žarnyne jis svarbus peristaltikos, judėjimo žarnynu procese. Jeigu kalio nebus, kaip turiniui judėti žarnynu? Magnis. Jis padeda atsipalaiduoti raumenims. Kalis traukia, magnis atpalaiduoja. Turinys sėkmingai juda link išėjimo.
  • Skaidulos. Daugelis žmonių pasineria į KETO mitybą, neturėdami aiškios mitybos strategijos. Tik pradėjus domėtis KETO, man, kaip ir daugeliui žmonių atrodė, kad tai kalnai riebios mėsos. Iš tikro mėsos KETO nereikia daug. Tai tik 15-20 procentų mūsų raciono. Mitybos piramidės bazę turėtų sudaryti žalios, mažai angliavandenių turinčios daržovės. Skaidulos padės turiniui judėti žarnynu. Kad giliau suprasti procesus, panagrinėkim skaidulas. Skaidulos yra tirpios ir netirpios. Tirpios skaidulos pritraukia vandenį. Todėl valgant avižų košę, bulves, krakmolingas daržoves, mes pritraukdavom nemažai vandens į žarnyną. Dabar perėję į KETO mes susiduriame su problema, kadangi netirpios skaidulos neužlaiko vandens. Tačiau būtent jų darbas yra stumti viską žarnyno traktu, o tirpių skaidulų – tik pritraukti vandenį ir suminkštinti turinį. Idealus tam sprendimas yra avokadas. Jis turi abiejų tipų skaidulų, gerųjų riebalų ir daug reikalingų mikroelementų. Yra žmonių, kuriems užsifiksuoja, kad reikia daugiau skaidulų, tačiau netirpios skaidulos gali padaryti atvirkštinį veiksmą. Per daug skaidulų – tai kaip kamštis gatvėje piko metu. Jų daug, joms reikia pravažiuoti, o traktas praleidžia tik ribotą kiekį, todėl gali susidaryti „kamščiai“.

Šaltiniai:

https://www.everydayhealth.com/digestive-health/fiber-and-constipation.aspx
https://www.healthline.com/nutrition/fiber-and-constipation-truth
https://www.vitamonk.com/blogs/health/probiotics-and-constipation
https://www.webmd.com/digestive-disorders/water-a-fluid-way-to-manage-constipation
https://www.healthline.com/health/digestive-health/magnesium-for-citrate-constipation#constipation
https://www.purelifeenema.com/dehydration-and-constipation/
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0955286313000946#bb0190

Likite prisijungę, pasidalinkite, spauskite patinka ir iki kito karto.