NEMIEGU BE ANGLIAVANDENIŲ.

  • Andriau, tik pradėjau KETO ir naktys tapo bemiegės. Prabundu ne laiku, niekaip negaliu išsimiegoti ir pailsėti. Kodėl?

Mane taip pat kankino toks reiškinys ir jeigu netyčia patiriate tą patį, ko gero nesate labai patenkintas tokia būsena. Trumpai papasakosiu kodėl taip vyksta ir kaip to išvengti. Jeigu turime insulino rezistenciją (būseną, kai kraujyje insulino yra per daug, o ląstelės jo nemato) ir su maistu negauname angliavandenių, neturime didelio cukraus kiekio kraujyje, todėl naktį galime patirti cukraus kritimą žemiau reikiamos ribos. Kas tada vyksta? Tada, siekiant išvengti tokios būsenos, pradeda veikti antinksčių hormonai Kortizolis ir Adrenalinas. Na ir pabandykite gi vėl užmigti, kai kraujyje pilna adrenalino. Nuėjus miegoti tinkamu laiku, didžiausias adrenalino kiekis turėtų išsiskirti apie 8:00 val. ryte ir jus nubudinti, tačiau pradėjus KETO ir turint insulino rezistenciją, tokią būseną patiriame 2:00, 3:00 val. nakties.

Galiu patikinti, kad toliau laikydamiesi KETO gyvenimo būdo, šią problemą išspręsite. Tačiau reikės, kad praeitų šiek tiek laiko. Kartais problema nedingsta ir po pusės metų. Tai tiesiogiai priklauso nuo rezistencijos lygio.

  • Laukti metus? Andriau, ar galėtum metus kankintis?

Žinoma, kad ne. Skubu papasakoti, kaip galėtume to išvengti jau dabar. Visi jau turbūt žinote, kad pirmu numeriu paminėsiu ELEKTROLITUS.

  1. Kalio, Magnio, Kalcio balansas ypatingai svarbus antinksčių veiklai, todėl į mitybą turėtumėme įtraukti kuo daugiau DARŽOVIŲ.
  2. OBUOLIŲ SIDRO GĖRIMAS prieš miegą padeda stabilizuoti cukraus ir insulino lygius.
  3. PER DIDELIS BALTYMO kiekis stimuliuoja nervų sistemą ir tai gali privesti prie naktinių nubudimų, jeigu didelis jo kiekis suvartojamas prieš miegą.
  4. Vitaminai D3 ir B1 yra kritiniai miegui ir širdies pulso sureguliavimui. Jeigu Jūsų pulsas kyla ir ramybės būsenoje yra aukštas, užmigsite sunkiau.
  5. Antroje dienos pusėje reikėtų vengti KOFEINO. Esant miego sutrikimui, medikai rekomenduoja atsisakyti arba vartoti tik vieną kavos ar arbatos puodelį ryte.

Nieko nėra geriau, kaip gerai išsimiegoti, bet tai supranti tik tada, kai susiduri su šia problema. Laimei galime nemažai savo organizmo reakcijų reguliuoti su mityba. Turėdami šiuos siūlymus, galite pasikoreguoti savo mitybą taip, kad miegotumėte ilgiau. Todėl visiems palinkėsiu ramių naktų ir gero miego!

Šaltiniai:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25168916
https://www.healthline.com/health/vitamin-watch-b1-thiamine
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4462044/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2249754/

Image by DanFa from Pixabay