– Andriau ir kam tie elektrolitai? Dabar valgau angliavandenius, didelį kiekį cukraus ir nevartoju jokių papildomų priedų.
Taip. Su angliavandeniais kaupiame didelius kiekius vandens savo kūne. Vanduo užlaiko elektrolitus. Kadangi suvartojame tikrai didelius kiekius maisto gauname ir užlaikome didelius kiekius elektrolitų. O atsisakius angliavandenių, didelio kiekio insulino organizmas negeneruos. Todėl inkstams niekas „nelieps“ užlaikyti vandens. Kaip jau supratote su vandeniu pasišalina labai daug naudingų medžiagų. Šiandien apie tris kritines medžiagas:
- NATRIS. Kaip jau minėjau esant mažam insulino kiekiui, inkstai su šlapimu pašalina didelę natrio dalį. Todėl papildomai vartosime geros Himalajų druskos, natrio balansui palaikyti. Privalumai kuriuos gauname iš KETO bus didesni, negu minusai papildomai nusipirkti ir druskinti maistą. Simptomai: Nuovargis ir apsvaigimas, galvos skausmas, nesugebėjimas palaikyti sunkesnio fizinio krūvio, dažnesnis pulsas. Tikslas: 3000-5000 mg. natrio per dieną.
- KALIS. Kadangi kalis veikia kartus su natriu, šis mikroelementas taip pat pasišalina iš mūsų organizmo. Tam neturi įtakos inkstai ar insulinas. Tiesiog kadangi tai mineralų tandemas, Kalis „išeina“, kartu su natriu, nes mato mažesnius jo lygius. To pasėkoje turime pasipildyti ir šio mineralo. Simptomai: vidurių užkietėjimas, dirglumas, fizinis silpnumas, raumenų masės praradimas ir odos problemos. Tikslas: 4500mg. kalio per dieną.
- MAGNIS. KETO metu susidaręs didesnis katecholaminų kiekis ves prie įtampos. Organizmo nuraminimui į pagalbą ateina magnis. Vartosime raumenų įtampos nuėmimui, širdies sistemos, žarnyno judesių atsipalaidavimo ir kitiems procesams palaikyti. Tikslas: 400-800 mg. per dieną.
Photo by Angel Sinigersky on Unsplash
Šaltiniai: