PASIRUOŠIMAS BADAVIMUI.

Atmeskime visus kitus priverstinius badavimo atvejus, nes apie tai, kad žmonės badauja ne savo noru, net pagalvoti yra sunku. Šiandien tiesiog aptarkim dėl ko žmonės badauja savo noru ir kaip geriau pasirinkti badavimo strategiją. Man pačiam vakar teko nutraukti savo 32 valandų badavimą ties 24 valanda, vien dėl to, kad pasirinkau netinkamą šabloną. Bet tiesiog norėjau pabandyti kaip skirtingi šablonai veikia.

Normaliu atveju badaujame dėl dviejų dalykų: badaujame, nes norime numesti svorio arba dėl sveikatingumo faktoriaus.

Kaip pradėti badauti? Iš tikro, tai geras klausimas, nes vienas ir tas pats žmogus prieš pradedant badauti prisikimšęs iki soties angliavandeninio ir dar riebaus maisto arba kitu atveju suvalgęs tik skrebutį, badavimo metu jausis labai skirtingai.

Šablono pasirinkimas:

Prieš pradedant badauti visų pirma reikėtų teisingai susiskaičiuoti valandas, kada jūsų badavimo langas prasidės ir kada užsidarys. Tai labai svarbu, kadangi badaujant daugiau negu 24 valandas, nakties periodą galime išnaudoti savo naudai arba ne. Jeigu sugalvosite badauti 36 val. ir pradėsite valgyti 12:00 dienos, tai po 36 val. tiesiog negalėsite nutraukti badavimo, nes greičiausiai miegosite. Jeigu badaujate 24 valandas, nakties laiką galima puikiai išnaudoti savo naudai. Pvz.: paskutinį valgymą suvalgome vakare 18:00, ryte valgyti nelabai norėsis, po to darbai ir grįžus namo pavalgysim vėlyvus pavakarius ir dar vakarienę.

Ką valgyti prieš badaujant:

Prieš badavimo langą prisivalgyti nereikėtų, kadangi norime kuo labiau susitraukusio skrandžio. Tačiau tuo pačiu norime, kad būtumėm sotūs. Todėl geriausias maistas būtų riebus. Riebi kiaušinienė, salotos su geru aliejumi, ilgesnį laiką badaujant ląstelių membranoms labai trūks omega3 (badavimo metu jų negalima valgyti kapsulių pavidalu, nes taip nutrauksime badavimą), todėl labai tiktų riebi žuvis. Angliavandenių paskutiniame valgyme geriau atsisakyti ir vartoti tik geros kokybės riebalus su vidutiniu kiekiu baltymų. Taip mūsų organizmas išmoksta geriau panaudoti riebalus energijai.

Jeigu negalite atsisakyti angliavandenių (pvz.: dėl sportinių reikalų) reikėtų rinktis žemo glikeminio indekso angliavandenius su daug skaidulų.

Kitas faktorius druska. Prieš badavimą negailėkite geros kokybės himalajų druskos. Badavimo metu organizmas dehidratuosis, kadangi inkstai nesiskiriant insulinui neužlaikys vandens. Taip prarasite elektrolitų balansą. Taip pat ir mineralai (magnis, kalis), jų galime vartoti papildų pavidalu.

Image by Anna Sulencka from Pixabay