POKYČIAI.

Interneto tyruose radau video-interviu, kurio pavadinimas užkabino pažiūrėti. Interviu su iš pirmo žvilgsnio atrodytų įprastiniu treneriu, kuris moko žmones mažinti riebalinį sluoksnį, tačiau treneris akcentuoja emocinį valgymą kaip komponentą, kurį reikia šalinti norint pakeisti kūno kompoziciją. Komandinis darbas yra suprojektuotas taip, kad didelė dalis laiko su klientu yra dirbama aptariant emocinio valgymo priežastis. Pabandysiu sudėlioti jo mintis ir papildyti savomis:

  • Norint pakeisti kūno kompoziciją, pirmiausia reikia mylėti save tokius, kokie mes esame dabar, nes tik pamilę save tokius turime atsvaros tašką nuo ko tobulėti. Kitu atveju blaškomės erdvėje ir neturime nuo ko atsispirti.
  • Daugelis atletų nekenčia savęs nors turi gražų kūną, tačiau neturi emocinės, mentalinės stiprybės. Toks jų gyvenimas yra išbalansuotas.
  • „Aš būsiu laimingas, kai turėsiu gražų kūną“ , „Aš būsiu laimingas, kai turėsiu milijoną eurų“ , „Aš būsiu laimingas, kai susirasiu antrą pusę“ – NE. Jūs esate laimingi todėl, kad gyvenate dabar ir taip, kaip norite patys. Girkite save kas dieną. Girkite savo sprendimus. Nevenkite pagirti ir aplinkinių.
  • Žmogus nepasiekęs tikslo (pvz.: gražaus kūno) neturi tos realybės suvokimo. Tai neturi būti greitas procesas, kuris po to gramzdina į depresiją. O kokie tikslai eis vėliau?
  • Ar mūsų galvoje sugalvotos istorijos yra tikros? Ar išorėje situacija iš tikrųjų yra visai kitokia? Praktika rodo, kad dažniausiai mes kenčiam nuo to, kas iš tikro yra sugalvota mūsų pačių, bet ne tai, kas yra realybėje. (pvz.: Apkalbos darbe gali būti tik mūsų vaizduotės vaisius, kuris žeidžia ir žlugdo. Tačiau iš tikro tos apkalbos gali net neegzistuoti.)
  • Būtinai reikia eksperimentuoti. Gal jums netinka vienas gyvenimo būdas, netinka KETO, bet tiks Viduržemio jūros dieta ar vegetariškas gyvenimo būdas. Netinka bėgioti, bet gal patiks laipioti po kalnus ar važinėti dviračiu.
  • Pertraukiamas badavimas. Jis buvo paminėtas, kaip galingas įrankis ne tik svorio kontroliavimo prasme, tačiau kaip dvasinis ir emocinis impulsas sustiprinti supratimą, kad net ir 24 valandas nevalgę mes galime išgyventi be maisto. Ir tai visiškai neįtakos mūsų sveikatos, net sustiprins ją.

Image by congerdesign from Pixabay