KETO yra labai glaudžiai susijusi su protarpiniu badavimu ir šie du dalykai glaudžiai susiję su emociniu persivalgymu, tiksliau jo suvaldymu. Jeigu paklaustumėte manęs kas man yra padėję labiausiai, net negalvojęs atsakyčiau – badavimas. Anksčiau fitneso treneriai salėje man aiškino, paišė schemas ir pasakodavo apie 6 valgymų per dieną galią tam, kad neprarasti raumens ir sudeginti riebalinį sluoksnį. Kiek laiko nuėjo veltui. Bet visi darome klaidų, svarbu jas suprasti ir taisyti.
Viena iš mano badavimo mokytojų Dr. Mindy Pelz yra prikūrusi badavimo schemų, prirašiusi tyrimų ir išmokiusi badauti mases žmonių, tačiau norint pradėti badauti negali iš karto šokti į pirmas eiles ir badauti 72 valandas. Kaip sako daktarė reikia treniruoti „badavimo raumenį“.
Taigi, kaip jį treniruoti? Kokius badavimo šablonus taikyti, kad pripratinti organizmą dalį laiko negauti maisto ir kaip tą laiką ilginti. Šiandien apžvelgsiu 6 daktarės siūlomus laiptelius ir kuo aukščiau lipame, tuo daugiau privalumų juntame. Taigi:
- 13-16 val. badavimas. Jeigu nesate niekada badavę, pirmasis laiptelis yra badavimas 13-16 valandų. Daktarė rekomenduoja tai daryti kiekvieną dieną.
- 17 val. badavimas. Kad pajausti autofagijos privalumus, daktarė pataria badauti ilgiau negu 11-13 valandų. Adaptacijos periodu 17 val. badauti kas 6-tą dieną. Apie autofagiją, kai stiprios ląstelės „suvalgo“ silpnąsias energijai, rašiau čia: https://www.emocinis.lt/badavimo-privalumai-autofagija/
- Pripratus ir besijaučiant komfortabiliai, rekomenduojama pereiti prie VVPD – vienas valgis per dieną (OMAD) režimo. VVPD – Vadinasi badavimas tęsiasi 24 valandas nutraukiant jį maistu, po kurio vėl badausime 24 valandas. Taip badauti rekomenduojama 1 arba 2 kartus per savaitę. Didžiausias privalumas – virškinamojo trakto atstatymas.
- 36 valandos. Daktarė pabrėžia, kad tai efektyviausias šablonas visiems, kurie nori numesti svorio, kadangi nuo 30-tos valandos stipriai krenta gliukozės lygis ir padidėja ketonų gamyba.
- Sekantis laiptelis 3-5 dienos badavimas be vandens. Man jis atrodo labai ekstremalus ir dar nesu to bandęs, tačiau labai norėtųsi pabandyti. Ir ne tik dėl imuninės sistemos perkrovimo, raumenų ir kaulų struktūros atnaujinimo, neurogenezės – neuronų atsinaujinimo, tačiau ir dėl ekonomijos 😊 – Aš badauju…taupau pinigus 😊
- Na ir paskutinis, didesnis negu 5 dienų badavimas. Daktarė griežtai nerekomenduoja to daryti be medikų priežiūros. Toks badavimas daugiau skirtas krizinėms situacijoms valdyti, tokioms kaip vėžinių ląstelių gydymas ir prevencija, imuninės sistemos pilnas atstatymas.
Pasikartosiu, kad badavimo „raumenį“ reikia treniruoti. Nedarykite kardinalaus streso organizmui. Garantuoju, kad vien pasiekus 24 val. badavimo režimą labai daug kas psichologiškai pasikeičia supratime apie maistą. Laipteliais reikia lipti po truputį. Neskubėkite.
Photo by Alla Hetman on Unsplash