STARTAS.

Savaitgalį Klaipėdoje praūžė Jūros šventė. Stebėjau daug emocinio persivalgymo, besaikio alkoholio vartojimo ir besaikio dažų su cukrumi „kišimo“ vaikams epizodų. Vaizdas tragiškas, todėl emocinio persivalgymo, teisingos mitybos ir riebalų deginimo žurnalo rašytojų būrelis skuba pateikti visą reikalingą informaciją tokių situacijų išvengimui.

Tęskime svarbiausio įrankio – KETO mitybos starto temą. Rašysiu viską skaidant į dalis, taigi nuo ko pradėti:

  • Daugelis žmonių KETO gyvenimo būdą meta net nepradėję. Kiti nepabaigia pirmos savaitės, nes prasideda vadinamas „Keto flue“ – galvos svaigimas, silpnumas, drebulys. Tokia būsena atsitinka apytiksliai po 72 valandų nuo angliavandenių atsisakymo pradžios. Angliavandeniai mūsų organizme užlaiko daug vandens (1 gr. angliavandenių užlaiko 4 gr. vandens). Tam vandeniui pasišalinant kartu pasišalina nemažai gerųjų medžiagų, todėl yra būtina palaikyti aukštą elektrolitų lygį organizme valgant daug žalių daržovių, geriant vandenį su druska arba vartojant maisto papildus, pirktus vaistinėje.

– Andriau tu ką išprotėjai į vandenį berti druskos? …Visada beriu puse šaukštelio Himalajų druskos į 2 litrų vandens gertuvę, išmaišau ir geriu. Ir nepergyvenkit dėl aukšto kraujo spaudimo. Jau senai įrodyta, kad cukrus labiau kelia kraujo spaudimą nei didelis druskos kiekis.

  • Pirmas dvi savaites turime tikslą kuo labiau sumažinti uždegiminius procesus, todėl susilaikome nuo pieno produktų. Daugelis žmonių netoleruoja laktozės, o pieno produktai labai daug prisideda prie uždegiminių procesų. Nutukimas didžiąja dalimi irgi yra uždegiminių procesų pasekmė.

Pirmąjį KETO mėnesį paprastai yra pasiekiami geriausi svorio metimo rezultatai. Taip atsitinka dėl įveiktų uždegimų ir vandens praradimo.

  • Sportas. Tik pradėjus KETO gyvenimo būdą jokiu būdu nereikia persistengti sportuojant. Net jeigu ir sportavote galingai, porą savaičių sportinį krūvį sumažinkite iki 60 proc. stiprumo. Vėliau grįžę į ritmą pastebėsite ženkliai padidėjusią ištvermę. Visiškai nesportavusiems žmonėms rekomenduoju pradėti bent minimalią fizinę veiklą. – Andriau, aš jau sena, man skauda kojas, tvinksi galvoje, kur aš eisiu? Reikia. Dėl daugelio priežasčių. Organizmas turėdamas net menką fizinę apkrovą geriau gamins ketonus, todėl sveiksim ir svoris kris greičiau. Antra: Ar kada nors susimąstėte, kad širdis pumpuoja kraują į vieną pusę ir smūgis būna pakankamai galingas, kad galėtų užmaitinti ląsteles ir užtikrinti kraujotaką net toliausiai nutolusioms pėdoms. Bet širdis deja tik pumpuoja kraują, ji nesusiurbia jo atgal. O kaip Jums atrodo kokiu būdu jis grįžta? Grįžta jis dėka kraujagyslių plastiškumo ir raumenų tonuso aplink kraujagysles. O palaikyti gerą tonusą galima tik reguliariai vaikštant. Todėl medikų pasakymas: „Skauda kojas, išsiplėtė venos? Gulėkite, tepkite ir laukite, praeis“ visiškai netinka. Todėl net jeigu neturite fizinio pasirengimo, vaikščioti yra būtina. Pradžioje reikėtų vaikščioti neskubant, pasirinkti sau patogų apkrovimo lygį bei palaipsniui apkrovą didinti.
  • Daržovės bei ląsteliena. Visa virškinimo sistema šiuo metu dirba skaidydama tokį maistą, kurį Jūs esate pripratę valgyti kasdien. Visas žarnyno bakterinis fonas keičiasi ir virškinti didelius kiekius riebalų jam pradžioje bus sunku, todėl rekomenduoju valgyti daug daržovių. Jeigu paimtumėme mano mėgstamą patiekalą (pvz.: kiaušinienę su kiaulienos šonine ir ožkos sūriu), mano lėkštė atrodys taip: pusė jos su kaupu bus žaliosios salotos (daug špinatų, agurko, avokado, kitų lapinių salotų ir vidutinio dydžio pomidoras). Kitoje lėkštės dalyje bus 4 kiaušiniai užleisti ant keptos šoninės apibarstyti Himalajų druska ir juodaisiais pipirais. Dažniausiai valgau du kartus per dieną. Antrą kartą su maistu geriu žaliąjį kokteilį, kurių receptų yra labai daug.  

Image by JensG from Pixabay