SŪRIAI IR KETO.

Iš tikrųjų daugelis sūrių yra pieno produktai ir didelis jų kiekis gali sukelti uždegimines reakcijas ar vidurių užkietėjimą, todėl sūris nėra jau toks nekaltas maistas laikantis KETO. Panagrinėkime, kuriuos sūrius patartina valgyti, o kurių geriau vengti.

  1. Ožkos sūris. Sudėtyje yra A2 kazeino (Karvių pieno kazeinas yra A1 ir jis kelia daug uždegiminių reakcijų žmogaus organizme). Lengviau virškinamas. Turi nemažai MCSA (vidutinės grandinės riebiųjų rūgščių), apie kurias kalbėjau straipsnyje apie MCT aliejų. Na ir ožkų mityboje nėra tiek hormonų, pieno skatintojų ir kitų medžiagų, kurių mes gauname vartodami karvių pieną.
  2. Mėlynasis sūris. Turi antibiotinių, antiuždegiminių savybių. Labai mažas laktozės kiekis.
  3. Feta (avies arba ožkos). Mažai kalorijų. A2 kazeinas (mažesnė uždegimų tikimybė), geras natrio šaltinis.
  4. Mozzarella. „Draugiška“ fermentacija, gerosios bakterijos. Atlikti tyrimai parodė, kad tokio tipo fermentuoti produktai mažina kvėpavimo takų infekcijas.
  5. Gouda. Reikia ieškoti ne perdirbtos goudos sūrių ir ne sūrio produktų.
  6. Swiss puskietis, be laktozės, „skylėtas“ sūris. Sūrio „skylės“ yra ilgesnio fermentavimo pasekmė.
  7. Parmezano sūriai. Mažai laktozės. Nepasterizuojami.

Reikėtų vengti: visų perdirbtų sūrių ir sūrio produktų (Brie, amerikietiškų burgerio sūrių, sūrių su bulvių krakmolu ir kitomis pridėtinėmis medžiagomis, chederis atrodo kietas sūris, tačiau ten yra daug papildomų komponentų. Mascarpone ir kiti sūriai, kuriuose daug išrūgų baltymo, kad jie būtų puresni ir turėtų gražesnę tekstūrą, taip pat nevartotini.

Tiek apie sūrius, rinkitės gerus, neperdirbtus sūrius. Sąraše tikrai rasite sau mėgstamą.

Image by Csaba Nagy from Pixabay