SVEIKATA. VEIPINIMAS IR RŪKYMAS.

Kasmet nuo rūkymo miršta 480 000 žmonių. Pripažinimui, kad rūkymas žudo žmones prireikė 50 metų. „Veipingas“ gyvuoja tik nuo 2003 m. ir, labai gaila, tačiau ilgalaikių jo tyrimų nėra. Tačiau narkotikų, tabako ir alkoholio departamento atstovai tikina, kad trumpalaikiai tyrimai yra atliekami ir jų vis daugėja. Naujausių tyrimų duomenimis pakenkti plaučiams užtenka 5 minučių elektroninės cigaretės parūkymo. Taip pat tyrimai atskleidžia, kad žmonės, rūkantys elektronines cigaretes, po savaitės nuo rūkymo pradžios skundžiasi 12 organizmo sistemų sutrikimų simptomais. Jaučiami nervų sistemos sutrikimų simptomai, burnos ir gerklės gleivinės pakitimai, kvėpavimo takų sutrikimai, kraujo spaudimas, galvos skausmas ir svaigimas, nemiga, nerimas, drebulys, nuovargis, krūtinės skausmai, sausas kosulys, raumenų ir sąnarių skausmai, sutrikęs virškinimas ir t.t.

„Veipindami“ Jūs iš tikrųjų įkvepiate aerozolį, kuris yra tam tikros dujos. Tai yra garintas propilenglikolio ir glicerino rūkas. Kai kuriuose elektroninių cigarečių skysčiuose yra daugiau nikotino nei cigarečių pakelyje. Jei žmogus pradeda eksperimentuoti su nikotinu dar nesulaukęs 20 metų, padidėja priklausomybių (ne vien tik rūkymui) rizika. Reikia paminėti, kad pasaulyje yra nemažai atvejų, kai elektroninės cigaretės įtaisas tiesiog sprogo sužalodamas žmogų.

Kvapiosios cheminės medžiagos yra citotoksiškos jūsų plaučiams. Juose yra sunkiųjų metalų ir jos turi galimybę pakenkti mūsų DNR. Tai taip pat gali sukelti mūsų arterijų vidaus gleivinės oksidaciją, o tai veda prie kraujotakos sistemos problemų.

Na, ir pabaigai apie reklamų ir draugų bei tėvų įtaką. Jaunimui tai mada. Yra atvejų, kai tėvai aiškina vaikui, kad jie rūko elektronines cigaretes, nes taip nekenkia sau. Kad taip jie saugo savo sveikatą. Kas fiksuojasi vaiko pasąmonėje? Elektroninių cigarečių rūkymas mano tėčiui nedaro žalos, nepadarys ir man.

Perduokite šią informaciją tam, kam ji gali būti naudinga. Galbūt tai ji privers susimąstyti.  

Šaltiniai:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5519136/
https://www.ajpmonline.org/article/S0749-3797(18)31871-3/fulltext
https://www.ahajournals.org/doi/10.1161/str.50.suppl_1.9

Image by haiberliu from Pixabay