Visi esame prisiklausę mitų apie vandenį. „-Andriau tau reikia 3 litrų vandens per dieną. Sportuoji reikia 4 ir dar daugiau“, „Negersi organizmas negaus skysčių nualpsi“, „Tau norisi gerti, ne valgyti“ , „ Meti svorį reikia gerti daugiau“, „Gersi atskiesi skrandžio sultis, nevirškins maisto“. Taigi truputi panagrinėkime ar tai yra tiesa.
„Vanduo sudaro 60-80% žmogaus organizmo tūrio“ Taip yra sakoma, tačiau tai ne grynas vanduo. Jį sudaro elektrolitai, kraujas, limfa, išsiskyręs šlapimas ir t.t.
„3-4 litrai vandens per dieną“ Per dieną jokiu būdu nereikia savęs riboti geriant vandenį, gerti reikia tiek kiek norisi, stengtis nejausti troškulio. Tačiau jeigu gersite 3-4 litrus per dieną tikrai išminsite taką iki WC. Gerai jeigu dirbame patalpose. O jeigu darbas aktyvus ir pastoviai esate kelyje?
„Vanduo atskies skrandžio sultis“ Ar gerti vandenį valgio metu? Yra daug nuomonių apie skrandžio sulčių atskiedimą, negerą virškinimą ir panašias teorijas. Mano nuomone tikrai nieko blogo gerti vandenį maisto metu, tiesiog jį reikėtų rinktis kambario temperatūros.
„Meti svori – gerk daugiau. Vanduo išplaus riebalus ir toksinus.“ Iš tikrųjų riebalai, kaip ir toksinai yra netirpūs vandenyje, todėl vanduo tikrai neįtakoja jų „išplovimo“.
„Tavo oda sausa dėl to, kad geri mažai vandens.“ Iš tikrųjų oda yra sausa dėl vitamino A trūkumo, vanduo čia vėlgi įtakos neturi.
Šiek tiek apie liūdnus dalykus – Hiponatremija. Prievartaudami save ir gerdami daug vandens galime pasidaryti sau žalos. Su vandeniu išplaunami elektrolitai, ląstelės išsipučia, kadangi neturi pakankamai elektrolitų jų balansui, didėja širdies ligų rizika, didėja kepenys.
Ir pabaigai apie vandenį gyvenant KETO ritmu. Daugelis žmonių pradeda jausti natūralų troškulį ir jį tikrai reikia malšinti geriant vandenį, tačiau padidinto kiekio vandens tikrai nereikia dėl aukščiau išvardintų priežasčių.