Sako, protingas tas, kuris mokosi iš kitų klaidų.
Kadangi negaliu kalbėti vien apie save, nes OMAD naudoju kartą ar du per savaitę, tačiau tie, kurie tai taiko ilgame periode ar norėtų išbandyti tai savaitę ar daugiau, turėtų atkreipti dėmesį į šias kitų daromas klaidas.
- Iš karto pradėti nuo OMAD. Manau, kad badavimui reikia šiek tiek adaptacijos. Nereikia skubėti. Nereikia laužyti savęs psichologiškai ir pradėti nuo ilgo badavimo. Juk greičiausiai nepradėjote mokytis plaukti giliame baseine be pagalbos. Pradžioje tėvai mus lengvai prilaikė, liepė stipriai plakti rankom ir kojom, kol po truputį pasiekėme tikslą. Neskubėkime.
- „- Aš negaliu tiek išbadauti. Pradėjus vakare, ryte apie 10:00 jaučiu tokį badą, kad nebegaliu todėl metu šį reikalą, tai ne man.“ Tyrimai rodo, kad Grelinas (alkio hormonas) po poros valandų grįžta į pradinę koncentraciją, todėl, su šiek tiek treniruočių, šį periodą reikia pralaukti. Tyrimas šaltiniuose.
- Pastovaus valgymo laiko nenusistatymas. Labai svarbu valgyti tą pačią valandą, išlaikius kuo vienodesnį intervalą. Negalima pirmadienį valgyti 14:00, antradienį 19:00, o trečiadienį 9:00. Norime, kad organizmas kuo tolygesniais tarpais neskirtų insulino.
- Nereikia tikėtis NEREALIŲ, PASAKIŠKŲ, SUPERINIŲ rezultatų ir GREITAI. Visi esame skirtingi, nereikia stresuoti dėl to, kad Onutė numetė 5 kg. po savaitės OMAD, o Jūs tik 2 kg. Gali būti, kad Jūs vartojate pakankamai druskos ir užlaikote vandenį, o Onutė – ne. Įtakos tam turi viskas: vanduo, maistas, stresas, hormonai, miegas ir t.t. Koncentruokimės į procesą. Rezultatas ateis.
- Žmonės suvalgo labai daug „šlamštinio“ maisto. Minčių eiga yra maždaug tokia: valgysiu kartą dienoje, vadinasi insulinas dienos bėgyje bus žemas, cukraus duobių nebus, vakare pavalgysiu – cukrus sukils, naktį kris, viską suprantu. Galiu valgyti beveik bet ką ir naudotis OMAD privalumais. Tikrai NE! Kalorija iš šlamšto, tikrai nelygi kalorijai iš sveiko, pilno medžiagų ir ląstelienos maisto. Ir tos kalorijos mūsų organizme veikia skirtingai. Reikia tai suprasti.
- Specialistai mini persivalgymą, kaip vieną iš klaidų. Vakar rašiau, kaip persivalgymas provokuoja insulino rezistenciją ir šiuos tyrimus pridedu papildomai. Man sunkiai įsivaizduojamas OMAD persivalgymas valgant sveikus produktus, daug daržovių ir net sveikų riebalų. Tačiau viskas įmanoma ir tai reikia paminėti.
- Sunkias treniruotes sportuojantys žmonės turėtų jas suderinti su papildomu maistu. Treniruočių dienomis organizmui greičiausiai reikia papildomo valgymo, kuris skirtas atsistatymui.
- Nebūname pakankamai užsiėmę. Tai provokuoja valgymus ne pagal planą. Maisto laukimą ir OMAD‘ą, kaip kažkokį nepakeliamą pratimą, kurio norisi atsisakyti. Negalvokite apie tai. Užsidėkime priminimą apie maistą, naudokimės badavimo programomis.
- Na ir paskutinis mano patarimas ir pastebėta klaida. Žmonės nepasigamina maisto iš anksto. Po to grįžę namo neranda kažkokio produkto, namiškiai būna nusiaubę šaldytuvą ir iš sotaus maistingo patiekalo gaunasi spontaniškas visko kišimas į save. Todėl planuokime maistą iš anksto.