VIENO VALGYMO PER DIENĄ MINUSAI (OMAD).

Kur yra pliusai, yra ir minusai. Taip ir OMAD, ne paslaptis, jų turi. Kodėl nerekomenduoju taikyti OMAD kasdien? Kodėl tai gali pakenkti? Štai truputis mokslu pagrįstų negatyvių efektų ir efektų iš patirties, kad susidarytumėte bendrą vaizdą.

  • Žurnalas „Cell“ publikavo tyrimą, kuris atskleidė vieno valgymo per dieną ir sulėtėjusios medžiagų apykaitos ryšį. Žurnalas atkreipė dėmesį, kad PKR (specifinis imuninės sistemos baltymas), kurio darbas yra virusų paieškos ir neutralizavimo procesai, „kovoja“ su mūsų pačių medžiagų apykaita. Į organizmą patekęs didelis kcal kiekis PKR baltymo traktuojamas kaip grėsmė ir įjungia „viruso atakos“ režimą, t.y. lėtina mūsų medžiagų apykaitą.
  • The Journal of Biological Chemistry publikavo tyrimą, kuris nustatė smegenų insulino rezistencijos atsiradimą smarkiai persivalgant. Chroniškas uždegimas ir smegenų insulino rezistencija veda prie nutukimo ir antro tipo debeto atsiradimo.
  • Moterys turėtų ypatingai atsargiai rinktis tokį badavimo šabloną, jeigu nori jį taikyti ilgalaikėje perspektyvoje, nes tai gali iškreipti ciklą.
  • Tikrai sunkiai sutalpinama maisto porcija, veda prie skrandžio ištampymo. Ilgoje perspektyvoje grįžus prie mažesnių porcijų, kurį laiką sunku pasitenkinti ir pajausti fiziologinį sotumą.
  • Didelis kiekis maisto sunkiau virškinamas, kai kuriems žmonėms prireikia virškinimo enzimų.
  • Ir vėl elektrolitai, vitaminai ir maistinių medžiagų pasisavinimas. Valgant vieną kartą dienoje sunkiai surenkamas reikalingas medžiagų kiekis, kuris reikalingas dienos bėgyje. Didelis kiekis visas vienu kartu nepasisavina. Kad nejausti neigiamų elektrolitų trūkumo padarinių, reikia jų vartoti papildomai, su maistinėmis medžiagomis yra sudėtingiau.

Šiais tyrimais remdamasis OMAD naudoju kaip įrankį, kartą ar du savaitėje. Tada pajaučiame jo tikruosius privalumus.

Tikrai nepritariu OMAD judėjimams, kurie tokį šabloną traktuoja kaip ilgalaikį ir perspektyvų sveikatos ir svorio mažinimo prizmėje. Esu už sveiką, saikingą, teisingą ir mokslu pagrįstą badavimą. Todėl badaukime teisingai.    

Šaltiniai:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20144759
https://www.medicalnewstoday.com/releases/178339.php
https://www.sciencedaily.com/releases/2012/10/121017153911.htm
https://www.healthline.com/health/malnutrition

Image by Free-Photos from Pixabay